Pracujeme pre komunitu

ZOULUS, občianske združenie

Hlavná ulica,343/124
951 06 Vinodol
0911 772170
zoulus@vinodol.sk

Vitajte na našom webe Vinodol-otvorene!

   Otvorili ste si stránku, ktorá je pokračovaním činnosti predchádzajúcej Vinodol-otvorene.sk, kde sme Vám prinášali informácie o dianí v obci, navrhovali riešenia, ponúkali možnosť vyjadriť svoj názor. Vďaka podpore  Fondu  pre Transparentné  Slovensko v Nadácii Pontis   Vám opäť môžreme prinášať informácie so zákulisia  obce, ale aj  informácie  ktoré vyvrátia  dedinské klebety. Aj na tejto stránke sa dozviete to, čo nenájdete na oficiálnej stránke obce! Sme alternatívnou stránkou obce Vinodol, ktorú prevádzkuje OZ Zoulus. Sme stránkou, ktorá by mala odhaľovať neštandardné postupy samosprávy, ale   po  úspešných voľbách a ukončení doby temna v našej obci   budeme mať určite  možnosť zaznamenávať konečne po rokoch aj svetlé stránky života  našej komunity. Počítame s Vašou aktívnou účasťou a poteší nás ak budeme môcť informovať už len a len o pozitívnych zmenách v našej obci.

Užitočné odkazy

  

 


  

Anketa

Čo by ste chceli aby sme v r. 2022 vybudovali na Relax zóne

Aj vy by ste zrušili VUC ? Skúste ich ale predtým spoznať.

19.10.2017 00:15

https://vladimirspanik.blog.sme.sk/c/466532/aj-vy-by-ste-zrusili-vuc-skuste-ich-ale-predtym-spoznat.html

Autor: Vladimír Špánik | 16.10.2017 o 21:22 

V Združení občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS)  zaoberáme aj  otázkou  reformy  samosprávy a pochopiteľne  sú na stole aj úvahy , čo  s VUC. Je viac ako isté , že  nebudú a  napriek tomu  do VUC presnejšie do NSK  kandidujem. .

 

 

Jednoducho  v tomto čase sú VÚC,  pochopiteľne teda hovoríme aj o Nitrianskom samosprávnom kraji potrebné a  užitočné.  Okrem prerozdeľovania dotácií,  sa všade dočítate čo všetko  riešia   kraje. Sociálne veci, stredoškolské školstvo, dopravu a kultúru.
 Dá sa to povedať aj takto:
Do pôsobnosti samosprávnych krajov patria napríklad cesty II. a III. triedy mimo obcí. Kraj zriaďuje a prevádzkuje stredné školy, divadlá, múzeá, knižnice, ale aj zdravotnícke zariadenia ako nemocnice, lekárne. Kraj tiež reguluje ceny autobusovej dopravy. Ďalej napríklad koordinuje rozvoj cestovného ruchu, zabezpečuje tvorbu a plnenie programu sociálneho, ekonomického a kultúrneho rozvoja územia NSK.                                                                                                zdroj: Nitralive

Ja to teda  už viem, ale aby som mohol v kampani hovoriť a mojich skúsenostiach v  rámci tejto  najvyššej samosprávnej jednotky v daných témach, tak to teda nie. Ale veľmi dobre viem, že to čo  robím  vo svojej obci Vinodol ako poslanec obecného zastupiteľstva a predseda ZOMOS po obciach celého Slovenska,  sa dá a musí robiť aj v tej najvyššej samosprávnej jednotke, teda na VÚC a ak chcete v župách. 

Transparentnosť.Ide   o toľko pertraktovanú  tému v našej spoločnosti, že niekedy už lezie všetkým na nervy.  Musím ale povedať, že mne zas lezie na nervy  množstvo volených  samosprávnych  funkcionárov, teda starostov, primátorov a nájde sa aj  "župan",  ktorí  nie len  toto slovo  ako také ignorujú, ale je im ukradnutý aj význam a podstata  transparentnosti pri  vládnutí či riadení  samosprávneho celku na  akejkoľvek úrovni.
A o tom by som vo svojej kampani hovoriť mohol  a budem.  Ak k tomu pridám gazdovanie dobrého hospodára, zdravý sedliacky rozum, no nekúpte to.
 Vo vašom prípade, ak ste priatelia  pravicových demokratických  myšlienok,  sme tu pre Vás.
Stačí aby ste   v sobotu 4. novembra   prišli a vybrali  si kandidátov demokratickej koalície.
Ak začnete  č. 72 nedozviem sa síce, že aj vašim hlasom som sa stal poslancom.   Ale už teraz máte moje slovo, že ostanem verný tomu, čo som  deklaroval a všetko  čo neviem teraz, zvládnem  aj k vašej spokojnosti.
 Budem na očiach,  a keď  spoznám to, čo vám dnes povedať neviem, rád vám poviem aj  prečo bude  VUC-ky  treba raz zrušiť.

Vladimír Špánik
kandidát  na poslanca NSK č. 72

https://vladimirspanik.blog.sme.sk/c/466532/aj-vy-by-ste-zrusili-vuc-skuste-ich-ale-predtym-spoznat.html