Pracujeme pre komunitu

ZOULUS, občianske združenie

Hlavná ulica,343/124
951 06 Vinodol
0911 772170
zoulus@vinodol.sk

Vitajte na našom webe Vinodol-otvorene!

   Otvorili ste si stránku, ktorá je pokračovaním činnosti predchádzajúcej Vinodol-otvorene.sk, kde sme Vám prinášali informácie o dianí v obci, navrhovali riešenia, ponúkali možnosť vyjadriť svoj názor. Vďaka podpore  Fondu  pre Transparentné  Slovensko v Nadácii Pontis   Vám opäť môžreme prinášať informácie so zákulisia  obce, ale aj  informácie  ktoré vyvrátia  dedinské klebety. Aj na tejto stránke sa dozviete to, čo nenájdete na oficiálnej stránke obce! Sme alternatívnou stránkou obce Vinodol, ktorú prevádzkuje OZ Zoulus. Sme stránkou, ktorá by mala odhaľovať neštandardné postupy samosprávy, ale   po  úspešných voľbách a ukončení doby temna v našej obci   budeme mať určite  možnosť zaznamenávať konečne po rokoch aj svetlé stránky života  našej komunity. Počítame s Vašou aktívnou účasťou a poteší nás ak budeme môcť informovať už len a len o pozitívnych zmenách v našej obci.

Užitočné odkazy

  

 


  

Anketa

Čo by ste chceli aby sme v r. 2022 vybudovali na Relax zóne

Len ďalšia memorandová fraška ZMOSu

20.10.2012 14:43

https://vladimirspanik.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=310941&bk=53143

 

 

Podpismi v priamom prenose zaviazal ZMOS s vládou, obce šetriť. Ten ZMOS, ktorý roky vykrikuje ako sú obce  finančne podvyživené, koľko majú povinností a koľko nemajú peňazí.


ZMOS, ktorý vo svojej charakteristike na vlastnej webovej stránke píše okrem iného aj," jeho úlohou nie je vstupovať do riešenia individuálnych problémov jednotlivých členských miest a obcí".

Aké  zúfalstvo ich prinútilo zmeniť dlhodobú stratégiu útočiť na každú vládu okrem smeráckej, fňukať  nad katastrofálnou finančnou situáciou  obcí a zrazu otočiť a „nariadiť" obciam ušetriť  5% na mzdách a 10% na nákupoch tovarov a služieb?

Nariadia to obciam o ktorých doteraz tvrdili, že už  nemajú z čoho šetriť.To je jednoducho pokus o zasahovanie do právomoci  takmer 2900 miest a obcí!

Zaujímavé, že v prípadoch individuálneho zlyhávania  starostov, nepovažuje ZMOS za potrebné zasiahnuť a necháva  aktivistov či miestnych poslancov  ktorí sa márne snažia takéhoto starostu umravniť,bez pomoci.V takýchto prípadoch sa páni zo ZMOSu striktne odvolávajú na   nevstupovanie do problémov jednotlivých  členských miest a obcí.

Ale  som pokojný, pretože tak ako neexistujú žiadne páky na donútenie starostu obce Ruská,aby uznal  právo na poslanecký mandát prvej náhradníčky pani Eriky Lakatošovej,tak  nie je v systéme fungovania  našej samosprávy  spôsob, ako  donútiť starostu aby šetril,keď sa pred ním trasie celé zastupiteľstvo,presne tak ako predseda ZMOSu pred  Ficom.

Nič proti šetreniu!

Problém  vidím  presne v tom,že takto deklarovaná  predstava  ZMOSu a vlády,    je len politickým cirkusom oboch aktérov preto, že  obce sa budú  aj naďalej riadiť zásadou slovenskej samosprávnej filozofie a výsledok bude len a len na  zastupiteľstvách a starostoch.

V očakávaní  332 mil.eur predpokladaného prebytku obcí a miest v budúcom roku  budem pokojne čakať, či  socialistická vláda pochopí, že aj  súčasný stav  ich  nakopáva,  aby  konečne riešili veci  napr.aj pokračovaním  reformy samosprávy aj napriek nesúhlasu ZMOSu.

 Vladimír Špánik

Združenie občanov miest a obcí Slovenska(ZOMOS)