Pracujeme pre komunitu

ZOULUS, občianske združenie

Hlavná ulica,343/124
951 06 Vinodol
0911 772170
zoulus@vinodol.sk

Vitajte na našom webe Vinodol-otvorene!

   Otvorili ste si stránku, ktorá je pokračovaním činnosti predchádzajúcej Vinodol-otvorene.sk, kde sme Vám prinášali informácie o dianí v obci, navrhovali riešenia, ponúkali možnosť vyjadriť svoj názor. Vďaka podpore  Fondu  pre Transparentné  Slovensko v Nadácii Pontis   Vám opäť môžreme prinášať informácie so zákulisia  obce, ale aj  informácie  ktoré vyvrátia  dedinské klebety. Aj na tejto stránke sa dozviete to, čo nenájdete na oficiálnej stránke obce! Sme alternatívnou stránkou obce Vinodol, ktorú prevádzkuje OZ Zoulus. Sme stránkou, ktorá by mala odhaľovať neštandardné postupy samosprávy, ale   po  úspešných voľbách a ukončení doby temna v našej obci   budeme mať určite  možnosť zaznamenávať konečne po rokoch aj svetlé stránky života  našej komunity. Počítame s Vašou aktívnou účasťou a poteší nás ak budeme môcť informovať už len a len o pozitívnych zmenách v našej obci.

Užitočné odkazy

  

 


  

Anketa

Čo by ste chceli aby sme v r. 2022 vybudovali na Relax zóne

Nitriansky vínny festival vo Vinodole na Urbanka

22.11.2013 22:40

Klub vinodolských vinohradníkov sa v rámci Nitrianskeho vínneho festivalu prezentoval priamo vo Vinodolských viniciach. Akcia sa uskutočnila počas sviatku Sv. Urbana - patróna Vinohradníkov 25.mája 2013. 

Pri soche sv. Urbana odslúžil podvečernú svätú omšu dôstojný pán Peter Rúčka z Pastuchova. Tento bývalý disident a tajný františkán svojou osobitou kázňou upevnil vo viere mnohých zúčastnených. Jeho rozprávanie z ťažkých totalitných čias, ktoré strávil aj väzení bolo nezabudnuteľné. Pre slávenie eucharistie je jednou z dvoch podmienok aj víno, ktoré vo väzení nemal k dispozícii. Opísal nám priam zázračnú výrobu vína v podmienkach väzenskej cely, vďaka ktorému mohol sláviť svätú omšu a prežiť túto skúšku zverského režimu.

Po omši sa Vinodolčania i mnohí návštevníci presunuli na Pavlovu tablu, do priestoru viníc Agrovinolu, kde prebiehala neustála degustácia domácich vinárov. Na počúvanie a neskôr i do tanca hrala cimbalovka, ktorú od hrania neodradilo ani chladné počasie v neskorších hodinách.

Reportáž z akcie prináša Štefan Kóňa - organizátor NVF (kliknite na nasledovný link):

youtu.be/lYUTaP8bi74

 

Foto: