Pracujeme pre komunitu

ZOULUS, občianske združenie

Hlavná ulica,343/124
951 06 Vinodol
0911 772170
zoulus@vinodol.sk

Vitajte na našom webe Vinodol-otvorene!

   Otvorili ste si stránku, ktorá je pokračovaním činnosti predchádzajúcej Vinodol-otvorene.sk, kde sme Vám prinášali informácie o dianí v obci, navrhovali riešenia, ponúkali možnosť vyjadriť svoj názor. Vďaka podpore  Fondu  pre Transparentné  Slovensko v Nadácii Pontis   Vám opäť môžreme prinášať informácie so zákulisia  obce, ale aj  informácie  ktoré vyvrátia  dedinské klebety. Aj na tejto stránke sa dozviete to, čo nenájdete na oficiálnej stránke obce! Sme alternatívnou stránkou obce Vinodol, ktorú prevádzkuje OZ Zoulus. Sme stránkou, ktorá by mala odhaľovať neštandardné postupy samosprávy, ale   po  úspešných voľbách a ukončení doby temna v našej obci   budeme mať určite  možnosť zaznamenávať konečne po rokoch aj svetlé stránky života  našej komunity. Počítame s Vašou aktívnou účasťou a poteší nás ak budeme môcť informovať už len a len o pozitívnych zmenách v našej obci.

Užitočné odkazy

  

 


  

Anketa

Čo by ste chceli aby sme v r. 2022 vybudovali na Relax zóne

Predvolebné táraniny.... alebo jedna pani povedala

07.11.2018 00:03

Je až obdivuhodné aké množstvo účelovo vyfabrikovaných  dezinformácií  sa objavuje špeciálne počas  volebnej kampane, Vinodol nevynímajúc. Ja osobne nepociťujem   síce žiadnu ujmu, len sa pobavene  čudujem keď sa dozviem na svoju adresu  vyfabrikované hlúposti , ktoré  súdny človek  nedokáže stráviť.  Platí , čo ťa nezabije , to ťa posilní.

Ale to je  nič proti hlúpostiam o masívnom skupovaní pozemkov starostom  Vinodolu. Aký  hlupák tomu už môže veriť, keď všetky informácie sú  ľahko overiteľné na katastri.  A treba povedať, že fámou nie je vyjadrenie starostu Straňáka, že ak  niekto zistí, čo kúpil, tak mu  ten uvedený pozemok  daruje.  Nuž ja by som tak veľkorysí nebol, ale v každom prípade to bezvercom malo dokázať, že podliehajú nezmyslom, ktoré šíria  neprajníci s nízkym inteligenčným koeficientom.  A čo myslíte?

Koľko tých pozemkov musel starosta na základe verejného prísľubu darovať?

Ľahká odpoveď, ani jeden, lebo nič nekúpil, nič  nenadobudol a to platí aj  o jeho blízkych príbuzných.

Apropó, ale keby to aj bola pravda, že skupuje pozemky, no a čo ?

Kupujú  iní,  a kupovať môžu ak je niečo na predaj.   Dedinou kolujú rôzne  nezmyselné tvrdenia, ktoré živí ľudská hlúposť a ďalší hlupáci tomu veria. Jediné čo ma na tom teší, že tento  predvolebný festival klebiet  a zaručených informácií prebieha veľkým štýlom po celom Slovensku a nie je to výsada našej obce.

Máme tu ale aj   fámy okolo  prípravy pozemkov pre IBV.  Skutočnosť je taká, že  veci sa hýbu, ale  ak si neprídete vypočuť  informácie na zasadanie zastupiteľstva, alebo sa pýtať niektorého z poslancov či priamo starostu a uveríte zaručeným informáciám typu jedna pani povedala, je to  už len  a len Váš problém. Obecné zastupiteľstvo  rozhodlo a starosta plní uznesenie  o príprave pozemkov pre výstavbu rodinných domov v lokalite „Cifrova cesta“.  Ak si niekto myslí, že takáto vec sa vybaví v priebehu pár mesiacov tak sa mýli. 

 Áno, od  schválenia  viackrát  upravovanej štúdie, ktorá bola samozrejme prejednávaná na zasadaní zastupiteľstva,  prešiel    takmer rok.  Podstatné je, že   celá vec je v štádiu prípravy územného rozhodnutia, obec komunikuje s SPF o cestnej komunikácii, zakúpené pozemky sú zamerané a  sú na liste vlastníctva obce Vinodol. Jednoducho, prvá etapa  prípravy sa realizuje a dezinformačné informácie o nečinnosti v tejto veci sú  len  jednou z ďalších predvolebných  ťahov so zámerom  škodiť a preto som si dovolil  osloviť Vás milí Vinodolčania  aj touto formou.


   S pozdravom

                                                                          Vo Vinodole 6.11.2018
   Vladimír Špánik,

   kandidát na poslanca  Obecného zastupiteľstva