Pracujeme pre komunitu

ZOULUS, občianske združenie

Hlavná ulica,343/124
951 06 Vinodol
0911 772170
zoulus@vinodol.sk

Vitajte na našom webe Vinodol-otvorene!

   Otvorili ste si stránku, ktorá je pokračovaním činnosti predchádzajúcej Vinodol-otvorene.sk, kde sme Vám prinášali informácie o dianí v obci, navrhovali riešenia, ponúkali možnosť vyjadriť svoj názor. Vďaka podpore  Fondu  pre Transparentné  Slovensko v Nadácii Pontis   Vám opäť môžreme prinášať informácie so zákulisia  obce, ale aj  informácie  ktoré vyvrátia  dedinské klebety. Aj na tejto stránke sa dozviete to, čo nenájdete na oficiálnej stránke obce! Sme alternatívnou stránkou obce Vinodol, ktorú prevádzkuje OZ Zoulus. Sme stránkou, ktorá by mala odhaľovať neštandardné postupy samosprávy, ale   po  úspešných voľbách a ukončení doby temna v našej obci   budeme mať určite  možnosť zaznamenávať konečne po rokoch aj svetlé stránky života  našej komunity. Počítame s Vašou aktívnou účasťou a poteší nás ak budeme môcť informovať už len a len o pozitívnych zmenách v našej obci.

Užitočné odkazy

  

 


  

Anketa

Čo by ste chceli aby sme v r. 2022 vybudovali na Relax zóne

Vinodol s problémami pri uskutočnení ustanovujúceho zasadania zastupiteľstva - aj ZMOS to vidí ako nečinnosť povinného orgánu samosprávy

12.12.2014 22:03

Dalo sa to čakať, že neúspešný kandidát Melišek  bude robiť problémy. Nech  ho už k tomu vedie čokoľvek, aj podľa  predsedu ZMOS Jozefa Dvonča je tento postup  už za hranou.

 

 

 

Združenie miest a obcí Slovenska upozornilo  listom predsedu ZMOS samosprávy na potrebu dodržania zákonného termínu zvolania ustanovujúceho zastupiteľstva, ktorý je do 30 kalendárnych  dní od vykonania volieb. „Náhradný termín uskutočnenia ustanovujúceho zastupiteľstva v tridsiaty pracovný deň nie je možnosťou pre končiace vedenie obce, ale je už opatrením proti nezákonnému postupu a nečinnosti povinného orgánu samosprávy so všetkými následkami,“ upozorňuje predseda ZMOS Jozef Dvonč a dodáva „Verím, že  aj posledné úkony v končiacom sa volebnom období vykonajú   všetci končiaci  starostovia a primátori  zodpovedne, zákonne tak, ako  zodpovedne a zákonne spravovali dosiaľ veci verejné  a nepodľahnú  rôznym verejným či súkromným náladám a pohnútkam.“

 

Predseda ZMOS  zdôraznil, že je  v záujme samosprávy, aby sa nové volebné obdobie začínalo v súlade s právnym poriadkom Slovenskej republiky a predstavitelia samosprávy  plne rešpektovali a dodržiavali zákony. K tomu im zaželal veľa úspechov.