Pracujeme pre komunitu

ZOULUS, občianske združenie

Hlavná ulica,343/124
951 06 Vinodol
0911 772170
zoulus@vinodol.sk

Vitajte na našom webe Vinodol-otvorene!

   Otvorili ste si stránku, ktorá je pokračovaním činnosti predchádzajúcej Vinodol-otvorene.sk, kde sme Vám prinášali informácie o dianí v obci, navrhovali riešenia, ponúkali možnosť vyjadriť svoj názor. Vďaka podpore  Fondu  pre Transparentné  Slovensko v Nadácii Pontis   Vám opäť môžreme prinášať informácie so zákulisia  obce, ale aj  informácie  ktoré vyvrátia  dedinské klebety. Aj na tejto stránke sa dozviete to, čo nenájdete na oficiálnej stránke obce! Sme alternatívnou stránkou obce Vinodol, ktorú prevádzkuje OZ Zoulus. Sme stránkou, ktorá by mala odhaľovať neštandardné postupy samosprávy, ale   po  úspešných voľbách a ukončení doby temna v našej obci   budeme mať určite  možnosť zaznamenávať konečne po rokoch aj svetlé stránky života  našej komunity. Počítame s Vašou aktívnou účasťou a poteší nás ak budeme môcť informovať už len a len o pozitívnych zmenách v našej obci.

Užitočné odkazy

  

 


  

Anketa

Čo by ste chceli aby sme v r. 2022 vybudovali na Relax zóne

Projekty OZ Zoulus

https://www.donio.sk/revitalizacia-zidovskeho-cintorina-vo-vinodole  
  Projekt - Chodník historie a súčasnosti.pdf (894121) Projekt - Pumprack Vinodol.pdf (896013) Projekt - Relax zóna váš priestor.pdf (895009)  

Priestor pre všetkých 3

14.07.2021 21:29
Tohtoročný projekt Priestor pre všetkých 3 - znamená  dodávku a inštaláciu viacúčelového altánu, ktorý budeme môcť pri akciách používať ako barový altán. Cenu 3600 € sme dosiahli  viac zdrojovým financovaním z prostriedkov NSK cez MAS Dolná Nitra a  z dotácie od obce Vinodol.

Priestor pre všetkých 2

24.07.2020 20:37
Priestor pre všetkých  2 - bol projekt  ktorým sme získali finančné prostriedky prostredníctvom MAS Dolná Nitra na zhotovenie 4 altánkov  so sedením. Projekt sme dofinancovali s dotácie od obce Vinodol.

Priestor pre všetkých

20.08.2019 20:20
Projekt v roku 2019, podporený NSK v rámci projektu Leader ktorý sme realizovali prostredníctvom MAS Dolná Nitra. Začiatok budovania  Relax zóny pri rybníku.
pozvanka zoulus seminár.pdfpozvanka zoulus seminár.pdf
Aktivisti a poslanci obcí trpia deficitom vedomostí o fungovaní samosprávy. Následkom  tohto stavu sa najmä v menších obciach  neuplatňujú základné demokratické pravidlá a nerešpektujú zákony,  výsledkom čoho je dezilúzia z právneho štátu  Projekt má za cieľ zlepšiť vedomie  o svojej samospráve, zosieťovať aktívnych ľudí, vytvoriť systém regionálnej spolupráce, analyzovať...

Rybník

03.05.2012 13:43
  OZ Zoulus sa od roku 2007 aktívne zapája do postupnej revitalizácie Vinodolského rybníka. Tento zanedbaný priestor postupne získava svoju minulú tvár vďaka brigádam našich nadšencov. Vyčistili sme zanedbanú plochu na západnom brehu rybníka pod hrádzou rieky Nitra od nežiadúcej buriny, odpadkov a náletových drevín. Udržiavame ju v dobrej kondícii kosením a upratovaním. V tomto priestore sme...
1 | 2 >>